Home & Design

Blog poświęcony sztuce designu, estetyce wzornictwa mieszkalnego oraz wszystkim co związane jest wyposażeniem mieszkania.

Karim Rashid – garderoby z Narnii

gaiagino.blogspot.com

Od dawna marzyła mi się popularność szafiarek. Nie będę ukrywać, że kipię z zazdrości na myśl o darmowych ubraniach, spotkaniach ze stylistkami, zaproszeniach na pokazy od słynnych polskich projektantów. W tej materii moja kariera nigdy nie nabierze rozpędu. Co najwyżej rozstępów.  Z racji nadwagi i lenistwa, mogę jedynie pisać o szafach. W gruncie rzeczy, można pomyśleć, że tego typu rozwiązanie, też ma jakiś sens. Zwłaszcza gdy patrzę na projekty Karima Rashida.

madeindesign.com

Rashid powoli staje się człowiekiem renesansu. Projektuje zegarki, akcesoria, meble…Zanim zacznie projektować stoły do gry w „Ping-ponga’a”, chciałbym zwrócić uwagę na projekt, który stanowi dla mnie idealne połączenie minimalizmu, estetyki i użyteczności. Co prawda niektórych może dziwić fakt, że o estetyce mieszkalnej próbuje wypowiedzieć się mężczyzna i to na dodatek o garderobach, ale faktycznie, gdybym miał w kieszeni te kilkanaście tysięcy dolarów, zakupiłbym jedną z prezentowanych szaf do swojego domu. Proszę nie rozpędzać się myślami. Przyznaje się bez bicia. Porządku w takiej szafie i tak nigdy by nie było.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on Luty 23, 2012 by in Pokój, Salon and tagged , , , , , , , , .
%d bloggers like this: